جلوگيري از پرداخت خسارت جعلي دربیمه آسیا

جلوگيري از پرداخت خسارت جعلي دربیمه آسیا

1398/03/29

کارشناسان بيمهآسيا در استان آذربايجان شرقي در دو پرونده ساختگي، از پرداخت بیش از سه ميليارد ريال خسارت جعلي جلوگيري کردند.

به گزارش روابطعمومي بیمه آسیا ، با هوشیاری کارشناسان فنی بیمه های اتومبیل و  ارائه مدارک مستدل و متقن مبنی بر جعلي بودن پرونده واژگوني خودرو در شهرستان بستانآباد آذربايجان شرقي به مراجع ذيصلاح، از پرداخت يک ميليارد و 777 ميليون ريال خسارت من غيرحق ،جلوگيري به عمل آمد.
اين گزارش ميافزايد: همچنين کارشناسان فنی بیمه های اتومبیل بيمهآسيا شعبه مرند با حضور در دادگاه و ارائه گزارش ساختگی بودن تصادف رانندگي منجر به جرح به قاضی پرونده،؛ از پرداخت خسارت جعلي يک ميليارد و 709 ميليون ريالی جلوگيري کردند.
گفتنی است دریافت خسارت­ های تقلبی با مستندات ساختگی، همواره یکی از مشکلات پیش روی شرکت های بیمه بوده است و بخش مهمی از زیان ­های وارده بر آن­ها را تشکیل می ­دهد. به دلیل پیامدهای مالی تقلب بیمه­ ای و تأثیر آن بر سودآوری شرکت­ های بیمه، کشف درست و به موقع آن در راستای استراتژی کاهش هزینه­ ها و جلوگیری از کاهش درآمدهای حق ­بیمه، امری ضروری و اجتناب نا­پذیر برای شرکت­ های بیمه است.
                                         
 
منبع:روابط عمومی بیمه آسیا

ارسال به دوستان

برای افزودن متن به ایمیل بر روی اینجا کلیک نمایید
چاپ