امکان جایگزینی بیمه شده دوم در بیمه نامه دو نفره
مدیر بیمه های عمروپس‌اندازبیمه آسیا اعلام کرد:

امکان جایگزینی بیمه شده دوم در بیمه نامه دو نفره

1396/08/20

اخبار پولی ملی- بیمه مرکزی به منظور تعیین دقیق رتبه شرکت های بیمه در تولید بیمه های اندوخته دار، نسبت به ارائه آمار تفکیکی این رشته اقدام کنند.

به گزارش اخبار پولی مالی، احمد سربخشیان، مدیر بیمه های عمروپس‌انداز بیمه آسیا در مصاحبه با خبرنگار ما  اعلام کرد: دارندگان بیمه های جامع عمروپس‌انداز بیمه آسیا می توانند تمام تراکنش های مالی بیمه نامه خود را در سایت شرکت بیمه آسیا رویت کنند وهمچنین میزان سود روزشمار متعلق به بیمه نامه‌ و سود مشارکت در منافعی که ماحاصل عملیات مالی سال گذشته‌ بوده ، قابل رویت است و این موضوع شفافیت بالای موجود در این نوع بیمه را نشان می دهد.     
سربخشیان با اشاره به الزام قانونی در برنامه ششم توسعه و نیز تاکید بیمه مرکزی بر توسعه بیمه های زندگی و افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور افزود: با توجه به تاکید مدیرعامل محترم شرکت بیمه آسیا و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود، در کنار توسعه فروش این محصول بیمه ای، نگاه ویژه ای به پذیرش و مدیریت ریسک های بیمه ای با توجه به شاخص های تقاضای بازار داشته و به مبحث توسعه بیمه های زندگی با رویکرد افزایش آگاهی و فرهنگ سازی عمومی، توجه ویژه ای دارد.
وی با اعلام این نکته که بیمه آسیا در سه سال گذشته حائز رتبه اول گروه موسسات بیمه ای یکصد شرکت برتر کشور بوده و دارای رتبه یک توانگری مالی نیز می باشد ، افزود: شرکت بیمه آسیا توانسته مدیریت بهینه ای بر منابع ذخایر ریاضی بیمه های عمر داشته باشد و از محل منافع حاصل از آن ، برخلاف بسیاری از شرکت های بیمه ، به تمامی بیمه گذاران عمر 23 سال گذشته خود سود مشارکت در منافع پرداخت و بیمه گذاران را سهیم کرده است.
مدیر بیمه های عمروپس‌انداز بیمه آسیا در رابطه با مزیت بیمه عمر بیمه آسیا نسبت به شرکت های دیگر بیمه ، به خبرنگار اخبار پولی مالی گفت: با توجه به این که تمام شرکت های بیمه تابع سیستم نظارتی بیمه مرکزی هستند، بنابراین بیمه آسیا هم موظف به رعایت آیین نامه ها در طراحی محصول بیمه ای است. در واقع تفاوت ها در محصول نبوده و قطعاً درخدمات پس از فروش خواهد بود. بیمه آسیا با توان مالی  و رتبه توانگری بالا و ذخایر ریاضی بسیار مطمئنی که در اختیار دارد، می تواند به بیمه گذاران اطمینان دهد که سرمایه‌شان تضمین می شود. در کنار آن می توان خدمات بسیار خوب بیمه ای ارائه کرد.
وی همچنین تاکید کرد: عبارت "بیمه ‌نامه عمر و پس‌انداز" از سه کلمه تشکیل شده است؛ که به ترتیب اهمیت ، شروع آن با کلمه "بیمه نامه"، در ادامه کلمه دوم آن "عمر یا زندگی" و در نهایت کلمه سوم "پس انداز" است . در واقع وجه غالب آن بیمه عمر بودن آن است که در کنار این پوشش های بیمه ای، قطعاً پوشش پس اندازی هم برای تامین اقتصادی خانواده ها در نظر گرفته شده است هرچند که متاسفانه در حال حاضر برای فروش بیمه های عمر ، بخش پس اندازی بیشتر تبلیغ می شود و وجه غالب بیمه ای در این جریان نادیده گرفته شده است.
سربخشیان درباره میزان فروش بیمه عمر بیمه آسیا گفت: شرکت بیمه آسیا به عنوان اولین شرکت عرضه کننده بیمه عمروپس‌انداز بعد از انقلاب درایران ، بیشترین تعداد فروش بیمه‌های عمر را داشته و در 23 سال گذشته رتبه بالایی در فروش این رشته بیمه ای دارد. از طرفی رتبه فروش بیمه های زندگی، نشان دهنده هدف گذاری هر شرکت بیمه ای برای سهم این رشته از پرتفوی آن شرکت می باشد.
وی همچنین خاطر نشان کرد : آمارهای ارائه شده از طرف  بیمه مرکزی ، تحت عنوان بیمه های زندگی ، تجمیع تولید بیمه های عمر زمانی، بیمه های عمر مانده بدهکار و سایر بیمه های عمر به علاوه بیمه های اندوخته دار می باشد که رتبه شرکت های بیمه در رشته بیمه های زندگی براین اساس سنجیده می شود؛ لذا پیشنهاد می شود به منظور تعیین دقیق رتبه شرکت های بیمه در تولید بیمه های اندوخته دار، همکاران محترم ما در بیمه مرکزی نسبت به ارائه آمار تفکیکی این رشته اقدام کنند.
سربخشیان به دسترسی تمامی بیمه گذاران به اطلاعات حساب بیمه جامع عمروپس‌انداز خود در سایت شرکت بیمه آسیا در تمامی ساعات شبانه روز اشاره کرد و گفت: بیمه آسیا با بهره گیری از تکنولوژی روز ، علاوه بر تامین امنیت اطلاعات و ارتباط پیامکی مستمر ، با تخصیص کد کاربری یکتا به هر یک از بیمه گزاران خود ، امکان مطالعه شرایط محصولات بیمه ای را فراهم کرده و می توانند از خدمات الکترونیکی این شرکت از جمله اخذ صورت حساب های مالی و پرداخت اقساط حق بیمه و وام و ...  بهره مند شوند .
وی همچنین درخصوص محصول جدید ارائه شده تحت عنوان "بیمه نامه جامع مهر آسیا " اعلام کرد: بیمه آسیا تنها شرکت در صنعت بیمه است که با توجه به پتانسیل کارشناسی قوی که دارد ، در بیمه های جامع مهر آسیا که بیمه نامه دونفره است، علاوه بر برخورداری از تمامی مزایای بیمه ای و پس اندازی برای هر دو بیمه شده ، برای نخستین بار در صنعت امکان جایگزینی بیمه شده دوم را نیز فراهم کرده است.
در پایان ایشان از تمامی بیمه گذاران دارای بیمه نامه فعال طرح قدیم و طرح جامع عمروپس انداز از 20 سال گذشته خواست به منظور اطلاع از مبلغ سود مشارکت تعلق یافته در سال 1395 به سایت شرکت بیمه آسیا (www.bimehasia.com)مراجعه کنند .

منبع:پولی مالی

ارسال به دوستان

برای افزودن متن به ایمیل بر روی اینجا کلیک نمایید
چاپ  
مشتری سلام    021-8707   salam@asiainsurance.ir   ارسال پیام