اجرای طرح پژوهشی ایجاد انگیزه‌های تشکیل شرکت‌های بیمه تخصصی با تاکید بر شرکت‌های بیمه عمردر پژوهشکده بیمه

اجرای طرح پژوهشی ایجاد انگیزه‌های تشکیل شرکت‌های بیمه تخصصی با تاکید بر شرکت‌های بیمه عمردر پژوهشکده بیمه

1396/08/08

طرح پژوهشی "ایجاد انگیزه‌های تشکیل شرکت‌های بیمه تخصصی با تاکید ویژه بر شرکت‌های بیمه عمر" در راستای پروژه "توانمندسازی و افزایش سهم بخش خصوصی در بازار بیمه کشور" توسط گروه پژوهشی بیمه‌های اشخاص پژوهشکده بیمه انجام شد.

 به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه این طرح پژوهشی به بررسی علل عدم تشکیل شرکت بیمه زندگی تخصصی در کشور از بعد قانونی، اقتصادی، اجتماعی و تاریخی، ارزیابی فرصت‌ها و تهدیدات در فعالیت شرکت بیمه زندگی تخصصی در کشور و عوامل تشویقی و انگیزشی موثر در تأسیس، فعالیت و توسعه این شرکت‌های بیمه پرداخته است.
بر پایه این گزارش، اصلاح مقررات و آیین‌نامه‌های فعلی در راستای فعالیت یک شرکت بیمه تخصصی، تدوین استاندارد حسابداری بیمه‌های زندگی، طراحی سازوکاری برای سازماندهی نیروی انسانی و مدیران کارآمد، ایجاد مزیت رقابتی و بازدهی مطلوب برای شرکت‌های بیمه تخصصی زندگی، امکان فروش محصولات زندگی با نرخ بهره متغیر، استفاده از ظرفیت سهامداران متخصص و ارائه تسهیلات مختلف برای تأسیس شرکت بیمه تخصصی، از جمله مشوق‌های تاسیس و فعالیت این شرکت‎ها برشمرده شده است.
گفتنی است این طرح ذیل برنامه ملیِ مردمی کردن اقتصاد از سلسله برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تعریف شده است.
علاقه‌مندان برای دسترسی به متن کامل گزارش مي توانند به منوی "گزارش طرح‍های پژوهشی" در وب سايت پژوهشكده بيمه مراجعه نمایند.

منبع:روابط عمومی پژوهشکده بیمه

ارسال به دوستان

برای افزودن متن به ایمیل بر روی اینجا کلیک نمایید
چاپ  
مشتری سلام    021-8707   salam@asiainsurance.ir   ارسال پیام