پرداخت به موقع خسارت، هدف اصلي صنعت بيمه است
دكتر همتي در اولين گردهمايي ارزيابان خسارت صنعت بيمه:

پرداخت به موقع خسارت، هدف اصلي صنعت بيمه است

1396/06/15

رئيس كل بيمه مركزي در اولين گردهمايي ارزيابان خسارت صنعت بيمه،پرداخت به موقع خسارات واقعي را از بزرگترين مطالبات مردم دانست.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل بيمه مركزي، دكتر همتي ضمن قدرداني از تلاش هاي ارزيابان خسارت گفت: بهترين زمان براي جلب رضايت بيمه گذاران و همچنين مناسب ترين زمان براي بازاريابي بيمه، هنگام رسيدگي و پرداخت خسارت است. 
وي افزود: برآورد دقيق و منصفانه خسارت واقعي و پرداخت به موقع به زيان‌ديدگان، هدف اصلي فعاليت صنعت بيمه است.  
دكتر همتي برآورد خسارت از سوي شركت هاي بيمه به عنوان يكي از طرفين قرارداد بيمه، را چالش برانگيز و محل مناقشه دانست و گفت: در اينجاست كه نقش ارزيابان خسارت بيمه‌اي به عنوان كارشناسان مطلع و بي‌طرف در برآورد خسارت نمود پيدا ميكند و  ارزياب خسارت علاوه بر برآورد خسارت واقعي، مي‌تواند در جلوگيري از تقلبات بيمه‌اي نيز سهيم باشند.  
رئيس كل بيمه مركزي تأكيد كرد: با عنايت به صدور بيش از ۵۰ ميليون بيمه نامه و بيش از ۵ ميليون مورد خسارت پرداختي در سال، فضاي كاملاً مناسبي براي فعاليت اين قشر از فعالان صنعت بيمه فراهم مي‌باشد تا به يكي از بزرگترين مطالبات مردم كه دريافت خسارت واقعي و منصفانه است پاسخگو باشيم. 
رئيس شوراي عالي بيمه افزود: انعقاد قرارداد با شركت هاي بيمه  و حضور در  صحنه حوادث رانندگي و  انجام عمليات بررسي و برآورد خسارت ضمن اينكه اعتماد مردم را به صنعت بيمه ارتقا مي دهد  در جاي خود عاملي براي شناخت هرچه بيشتر آحاد مردم با فعاليت و كاركرد نهاد  ارزيابان خسارت مي باشد . به علاوه از بسياري از اختلافات و نارضايتي مردم از بيمه جلو گيري مي نمايد. 
دكتر همتي در پايان ضمن رونمايي از كتاب مجموعه اطلاعات تخصصي و حرفه اي اعضا انجمن ارزيابان حرفه اي خسارت صنعت بيمه از ارزيابان خسارت خواست، به صورت منصفانه و بي‎طرف و مستقل عمل كرده و براي ارتقاي جايگاه صنف خود بكوشند و با رعايت اخلاق حرفه‎اي، تعامل مناسب و منطقي با ذي‎نفعان صنعت بيمه داشته باشند.
شايان ذكر است،اين گردهمايي با حضور اعضاي هيات عامل بيمه مركزي، مديران عامل شركت هاي بيمه و ارزيابان خسارت سراسر كشور در ساختمان بيمه مركزي برگزار شد.

منبع:روابط عمومی بیمه آسیا

ارسال به دوستان

برای افزودن متن به ایمیل بر روی اینجا کلیک نمایید
چاپ  
مشتری سلام    021-8707   salam@asiainsurance.ir   ارسال پیام