پرداخت دیه جانباختگان یورت در بیمه آسیا

پرداخت دیه جانباختگان یورت در بیمه آسیا

1396/02/19

دنیای بانک: مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: مدیرعامل بیمه آسیا در نامه ای به استاندار گلستان رسما آمادگی این شرکت را برای پرداخت دیه به جان باختگان حادثه معدن آزادشهر اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، سعید مازندرانی در گفت وگو با ایرنا گفت: اولیای دم همه کارگران جانباخته در حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر علاوه بر دریافت حقوق و مستمری؛ دیه کامل عزیزان خود را تا سقف 210 میلیون تومان پس از صدور گواهی انحصار وراثت دریافت می کنند.

وی افزود: شرکت زغال سنگ آزادشهر بیمه مسوولیت مدنی دارد لذا کارگران معدن تا سقف 40 نفر زیرپوشش بیمه حوادث نزد شرکت آسیا هستند که درپی تماس تلفنی وزیر تعاون از محل معدن با مدیرعامل بیمه آسیا مقرر شد در کوتاه ترین زمان دیه این عزیزان پرداخت شود.
وی ادامه داد: کارگران معدن آزادشهر زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هم بوده اند هر چند پیمانکار بدهی هایی در این رابطه دارد اما با توجه به دستور صریح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت حقوق و مستمری بازماندگان آنها بر اساس ضریب مشاغل سخت و زیان آور تمام و کمال پرداخت می شود.
وی بیان داشت: شرکت زغال سنگ آزادشهر خصوصی است اما دستگاههای دولتی خود را متعهد می دانند برای کاهش رنج و آلام بازماندگان کارگران اقدام کنند هرچند همانطور که رییس جمهوری اشاره داشتند؛ جان افراد با هیچ چیز قابل جبران نیست.
وی اضافه کرد: بر این اساس رویکرد وزارت تعاون این است که ضمن کمک به سوابق بیمه ای کارگران جانباخته؛ سایر کارگران را که در پی تعطیلی معدن بیکار شده اند از حقوق بیمه بیکاری برخوردار کند.
وی یادآور شد: علاوه بر پرداخت حقوق و مستمری خانواده کارگران جانباخته و پرداخت دیه کامل آنها؛ کمک های دیگری نیز به بازماندگان خواهد شد که در مرحله اول و با دستور وزیر تعاون به خانواده های جانباختگان 15 میلیون تومان بابت هزینه های کفن و دفن پرداخت می شود که تاکنون چند مورد انجام شده است.
وی ابراز داشت: همچنین در اجرای دستور رییس جمهوری دیگر مشکلات خانواده های کارگران جا باخته نظیر کارگرانی که خانه نداشته اند از سوی وزارت راه و شهرسازی مورد رسیدگی قرار گرفته و حل مشکل خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان داشت: هم اکنون تیم تخصصی مرکب از کارشناسان خبره دستگاههای ذیربط مشغول بررسی علل حادثه انفجار معدن آزادشهر هستند که پس از اتمام کار و نهایی شدن جزئیات علت حادثه؛ موضوع به قوه قضائیه برای رسیدگی ارسال خواهد شد.
در همین پیوند مدیرکل روابط عمومی استانداری گلستان به ایرنا گفت: مدیرعامل بیمه آسیا در نامه ای به استاندار گلستان رسما آمادگی این شرکت را برای پرداخت دیه به جان باختگان حادثه معدن آزادشهر اعلام کرد.
علی یازرلو با تسلیت مجدد به بازماندگان این حادثه گفت: جان عزیز کارگران قابل جبران نیست و مسوولان دولتی با شریک بودن در غم بازماندگان تلاش می کنند رنج و آلام آنان را کاهش دهند.
حادثه انفجار معدن زمستان یورت آزادشهر که ظهر چهارشنبه هفته گذشته رخ داد؛ در مجموع 35 کشته و افزون بر 73 مصدوم برجا گذاشته است.

منبع:دنیای بانک

ارسال به دوستان

برای افزودن متن به ایمیل بر روی اینجا کلیک نمایید
چاپ  
مشتری سلام    021-8707   salam@asiainsurance.ir   ارسال پیام